Golenie pod pachami u mężczyzn – czy warto i jak to robić?

Golenie pod pachami u mężczyzn – czy warto i jak to robić?

Każdy mężczyzna ma za pewne swoje własne zdanie odnośnie tego, czy golenie pach jest obowiązkowym zabiegiem czy też raczej czymś, co do nie do końca kojarzy się z męskością. Kanony męskiego piękna jednak mocno się zmieniają z czasem i coś, co uznawane było za oznakę zniewieścienia stało się niejako oznaką dbałości o swój wygląd oraz troski o atrakcyjność dla płci przeciwnej. Z tego też względu popularność zabiegu golenia pach u mężczyzn znacznie wzrosła. Wobec tego, czy mężczyźni powinno golić się pod pachami? W jaki sposób przeprowadzać taką depilację?

Włosy pod pachami u mężczyzn

Estetyka wyglądu męskich pach to jedno, drugą kwestią jest funkcja, jaką w praktyce pełnią rosnące tam włosy. Przede wszystkim mają one za zadanie wchłaniać i zatrzymywać pot. Ta ważna funkcja pomaga w termoregulacji ciała, a więc można powiedzieć, że jest prozdrowotna. Dodatkowo, pod pachami znajdują się gruczoły, które wytwarzają feromony- włosy mają za zadanie utrzymywać ich odpowiednie stężenie, które jest potrzebne do przyciągania płci przeciwnej. Problem pojawia się w sytuacji, kiedy zaniedbuje się higienę rosnących tam włosów, a co za tym idzie nagromadzony pot oraz feromony wydzielają dość mocny zapach, który dla wielu osób jest nieprzyjemny. To właśnie na ten aspekt często zwracają uwagę kobiety. Stąd też argumenty mówiące o tym, że rozwiązaniem znacznie bardziej higienicznym jest depilacja tych miejsc.

Czy mężczyźni powinny golić pachy?

Wobec tego, czy mężczyźni powinni depilować pachy? Na pewno nie ulega wątpliwości, że powinni w szczególny sposób dbać o higienę tych miejsc, natomiast to, czy zdecydują się na ich golenie zależy od indywidualnych preferencji. Niektórzy panowie wolą wykonywać depilację lub też wykonują je ze względu na preferencje swoich partnerek. Dobrym rozwiązaniem jest stosowanie specjalnych preparatów, które pozwalają niwelować intensywny zapach, mogą to być dezodoranty lub też w sezonie letnim antyperspiranty.

Jak golić męskie pachy?

Jeśli już zdecydujemy się na golenie pach, dobrze jest już na starcie zadbać o to, aby obyło się bez podrażnień skóry. Golenie pach u mężczyzn z powodzeniem można wykonać maszynką lub też depilatorem. Przy pierwszym goleniu pach, kiedy faktycznie włoski są dość długie, warto najpierw użyć trymera z maszynki do włosów, aby później bardziej precyzyjnie móc operować samą maszynką. Golenie pach u mężczyzn można wykonywać pod prysznicem unosząc rękę tak, aby skóra była naprężona. Woda będzie działać zmiękczająco, a dodatkowo łatwiej będzie nam usuwać włoski, które już zostały ogolone. 
Zastanawiając się, czy mężczyźni powinni depilować pachy, warto także zwrócić uwagę na to, jak bogaty jest wybór różnego rodzaju preparatów do golenia. Decydując się więc na golenie pach można skorzystać z szeregu pianek lub też balsamów o działaniu kojącym na skórę. Dzięki temu proces ten wcale nie musi być trudny ani bolesny- może stać się rutynowym zabiegiem kosmetycznym. 

Czym można ogolić pachy?

Zdecydowanie najbardziej ryzykowne jest używanie jednorazowej maszynki do golenia, gdyż to ona w największym stopniu może spowodować podrażnienia. W takim przypadku najlepiej wybierać maszynki wysokiej jakości z dodatkowymi paskami nawilżającymi. Ułatwieniem będzie też obrotowa główka maszynki oraz większa ilość ostrzy dla lepszej precyzji. Alternatywą dla dobrego golenia jest maszynka elektryczna i tutaj także warto postawić na jakość. Kolejną możliwością są kremy do depilacji, które po naniesieniu na skórę i odczekaniu można usunąć szpatułką razem z włoskami. Wadą tej metody może być brak dokładności usuwania włosków, niektórzy mężczyźni wskazują także na fakt, że niektóre preparaty do depilacji mają dość nieprzyjemny zapach. Chyba najrzadziej wybieraną metodą golenia pach jest zastosowanie plastrów z woskiem, które się przykleja i zrywa. Metoda ta może być odrobinę bolesna, chociaż jej niewątpliwym atutem jest to, że jest efektywna- następną depilację będzie trzeba za pewne przeprowadzić dopiero po około 3 tygodniach czasu. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.